Bestseller?

2017-08-15

blog_img

O książce:

Czterdziestoczteroletni nauczyciel filozofii zostaje pracownikiem administracyjnym ambasady w Dublinie, gdzie jego żona obejmuje stanowisko konsula. Trudno przychodzi mu odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Panujące w ambasadzie relacje międzyludzkie uznaje za koszmarne. Jednak pewnego dnia do jego działu trafia młoda praktykantka. Ich dyskusje o życiu, religii i zbieraniu doświadczeń stają się dla obojga czymś więcej niż tylko rozmową...

​LISTY DO FUNDACJI

2017-08-06

List do Fundacji.

LISTY DO FUNDACJI

2017-02-03

​Z szacunku do Was…

TWÓJ 1% OSIĄGNIE WŁAŚCIWY CEL

2017-02-01

blog_img

Dziś, przy okazji publikacji tego

wydarzenia, chcemy wyrazić wdzięczność tym, którzy zaufali nam, i pamiętali o Fundacji A.Ś.A. przy rozliczaniu PiT-u w ubiegłym roku. Ten procent z Waszych podatków, naprawdę pomógł nam w funkcjonowaniu w ogóle. Dziękujemy, i życzymy wszystkim, którzy w nas wierzą, owocnego 2017 roku.

ABORCYJNA KATO-HISTERIA

2016-09-25

Polski lekarz wykonujący aborcje w Niemczech: To mały, krótki zabieg. Trwa dwie minuty i pacjentka idzie do domu

Wystąp z Kościoła

2016-02-29

blog_img

Od czerwca 2010 roku walczymy o normalne podleganie kościołów Ustawie o ochronie danych osobowych.

Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej w którym powstał taki problem.

Od 17 lat wierni nie mają prawa do ochrony GIODO. Zamierzamy to zmienić.

Irlandia weźmie rozwód z Kościołem?

2016-02-17

blog_img

Irlandczycy jako społeczeństwo stają coraz bardziej liberalni, jednak wpływy Kościoła katolickiego w tym kraju wciąż są ogromne. Trwająca kampania

wyborcza przebiega pod hasłem reformy systemu edukacji. Kościół prowadzi bowiem 90 proc. szkół podstawowych - czytamy w analizie brytyjskiego “Guardiana”.

Bakterie kałowe w 86 proc. wody święconej.

2016-02-17

Instytut Higieny i Immunologii Stosowanej w Wiedniu przedstawił wyniki

badań zawartości wody święconej w wybranych kościołach na całym świecie.

W 86 proc. zbadanej wody znaleziono bakterie E. Coli i enterokoki

- donosi “Medical Daily”.

Twój 1 % osiągnie swój cel.

2016-02-08

blog_img

Mimo, iż nasza organizacja nie posiada jeszcze statusu OPP, to dzięki

partnerskiemu porozumieniu pomiędzy Fundacją A.Ś.A. a Centrum

Inicjatyw Lokalnych, możesz przekazać swój 1 % podatku dochodowego

na naszą Fundację. Należy tylko wpisać w konkretnej rubryce PIT-u

cel szczegółowy: “FUNDACJA ASA”, numer KRS: 0000 215 720

oraz kwotę,jaką przekazujesz naszej Fundacji.

Wypełniając PIT-37 będzie to pole numer 124 i 125.

Billboardy “Papież rodziny rozbitej” oraz “Odpowiedzialny za cierpienie” nie znieważały JP II.

2015-02-25

Ateistyczne billboardy z hasłami “Papież rodziny rozbitej” oraz “Odpowiedzialny za cierpienie”” oskarżające JP II o hipokryzję papieża Polaka nie znieważały - uznała lubelska prokuratura i umorzyła postępowanie prowadzone z zawiadomienia komitetu walczącego z sektami

 

 

DŁUŻNIK KOŚCIOŁA

2015-02-01

http://gozdyra.liberte.pl/dluznik-kosciola/

Apel do władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie klerykalizacji kraju.

2014-11-01

Niniejszy apel nie jest skierowany do Kościoła katolickiego (dalej: Kościoła), ale do władz państwowych. (czyt. więcej)

Dziękujemy Pani Barbaro.

2014-11-01

​Każdy grosz darowany naszej Fundacji przeznaczymy na “zbożny” cel. Dziękujemy.

Bogów jeszcze wtedy nie było.

2014-10-26

Kiedy Karol Darwin opublikował swoje największe dzieło „O powstawaniu gatunków”, zawarł w nim przekonujące wyjaśnienie tego, w jaki sposób na przestrzeni długiego czasu życie zdołało wyewoluować od najprostszych drobnoustrojów do całego bogactwa i złożoności dzisiejszej biosfery. cd. w “więcej”.

Komentarz do poprzedniej publikacji.

2014-10-19

Wojtek Skrobot kliknij “więcej”

 

Zgadzasz się z apelem przeciw klerykalizacji Polski? Też możesz go podpisać

2014-10-18

Grupa kilkunastu naukowców wystosowała wczoraj apel do władz RP, by nie ulegały roszczeniom Kościoła katolickiego. Ich list wywołał ogromne zainteresowanie, dlatego na prośbę czytelników i po konsultacji z autorami zdecydowaliśmy się umożliwić wam podpisywanie go online.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16822464,Zgadzasz_sie_z_apelem_przeciw_klerykalizacji_Polski_.html#ixzz3GTzgctJv

W IMIĘ BOGA WSZECHMOGĄCEGO

2014-07-17

Ogarniętym ludziom, żaden Kościół nie jest potrzebny.

DEKLARACJA W OBRONIE DEMOKRACJI PRZED POSTĘPUJĄCĄ KLERYKALIZACJĄ POLSKI

2014-07-12

https://koalicjaateistyczna.pl/archiwa/2629

PRZYCZYNY I KONSEKWENCJE AFERY PODSŁUCHOWEJ.

2014-06-22

Przyczyny i konsekwencje afery podsłuchowej - patrz “więcej”

MOJE PAŃSTWO NIE ISTNIEJE!!!

2014-06-15

Publiczne płaszczenie się dostojników państwowych psuje państwo. 

Systemy totalitarne, świeckie i religijne.

2014-06-08

Stanisław Błąkała

Kraków, 08 czerwiec 2014 r.

TROJAŃSKI KOŃ-KORDAT

2014-06-06

Do zdrady Polski i bezprawnego uchwalenia przez upadły Sejm konkordatu doszło przy zbyt małej większości głosów (mniej niż 2/3). A to sprawia, że przyjęto go z naruszeniem prawa. 8 stycznia 1998 roku Sejm 273 głosami - przy 161 głosach przeciwnych i 2 wstrzymujących się - uchwalił ustawę o ratyfikacji konkordatu między Watykanem a Rzecząpospolitą Polską. Głosowało 436 posłów, a wymagana większość - przy ratyfikacji umowy międzynarodowej - wynosiła 290. Zabrakło więc 17 głosów do wymaganej Konstytucją większości!!! Ta pseudo-umowa międzynarodowa nie ma prawa obowiązywać, dlatego wszelkie działania w jej ramach to przestępstwo, za które złoczyńcy prędzej czy później odpowiedzą!

Tomasz Zielonka

ŚWIĘTO “WOLNOŚCI”, CZYLI ŚWIĘTO ZNIEWOLENIA

2014-06-04

Kiedyś kolaborujących z okupantem nazywano zdrajcami i srogo karano…

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wszyscy zdrajcy Ojczyzny i Narodu kolaborujący z watykańskim okupantem Polski poniosą zasłużoną karę.

Wojtek Skrobot

Dlaczego nas nikt nie ostrzegł?

2014-05-01

  1. DLACZEGO NIKT NAS NIE OSTRZEGŁ?!!!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=751218038233169&id=537722502916058

KANONIZACJA ODPOWIEDZIALNEGO ZA CIERPIENIE

2014-04-11

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,15772760,A_jednak_go_powiesili__Antyklerykalny_billboard_z.html

 

 

Papież szerzy AIDS

Dowody zebrane przeciwko papieżowi Piusowi XII są nieodparte. Człowiek, który mienił się przyjacielem prześladowanych, bezsprzecznie okazał się aktywnym współpracownikiem nazistów. John Cornwall, katolicki historyk, który chciał oczyścić jego imię, badając watykańskie archiwa, odkrył tam dowody, że papież pomagał Hitlerowi w zwalczaniu antyfaszystowskiej opozycji w kościele niemieckim. To papież doprowadził do faktycznej likwidacji Katolickiej Partii Centrum (jednej z głównych przeszkód na drodze Hitlera do uzyskania pełni władzy), zachęcał księży do weryfikacji rzekomych żydowskich nawróceń i przekonał katolickiego premiera do zawarcia koalicji z faszystami. W odpowiedzi na te rewelacje Watykan, tak jakby chciał udowodnić, że znajduje się na innej planecie, ogłosił, że w dalszym ciągu będzie realizował plan zaliczenia Piusa XII w poczet świętych.

Jednak bez względu na to, jaką odpowiedzialność Pius XII ponosi za Holokaust, nie jest on winny śmierci tylu ludzi, co człowiek, który zajął jego miejsce na papieskim tronie. Jan Paweł II, Ojciec Święty, przedstawiciel Boga na ziemi, jedyny człowiek oficjalnie uznany za nieomylnego jest masowym mordercą.

Każdego roku papież przyczynia się do śmierci dziesiątków, a może setek tysięcy ludzi, zakazując katolikom używania prezerwatyw. Podczas gdy miotane przez niego groźby są przez większość wiernych w pierwszym świecie uważane za kompletny nonsens i ignorowane, w krajach, w których w praktyce nie ma dostępu do alternatywnych źródeł informacji, gdzie kobiety korzystają z niewielu praw, każde papieskie potępienie stosowania środków antykoncepcyjnych skazuje tysiące ludzi na chorobę i śmierć.

Nie ma wątpliwości, papieżowi leży na sercu los chorych na AIDS. We Włoszech publicznie obejmował cierpiących na tę śmiertelną chorobę ludzi, a w San Francisco ucałował zarażone wirusem HIV dziecko. Chorych wezwał, by “poczuli, iż Jezus jest u ich boku i nie upadali na duchu”. Ich nadzieja ma być świadectwem życiodajnej siły krzyża. Na nieszczęście milionów ludzi, jak dotąd, papież wykorzystuje tę siłę, by nieść śmierć.

Uczenie ludzi bezpiecznych form współżycia seksualnego to zdaniem Watykanu “niebezpieczna i niemoralna polityka, prowadzona w oparciu o błędną teorię, w myśl której kondom może skutecznie zabezpieczać przez zarażeniem się AIDS”. Wychowanie seksualne, zwłaszcza w odniesieniu do epidemii AIDS, jest zdaniem kościoła ciężkim nadużyciem. W roku 1995, gdy jeden z francuskich biskupów wezwał nosicieli śmiertelnego wirusa, by używali prezerwatyw, papież bezzwłocznie usunął go z zajmowanego stanowiska. We wrześniu 1999 roku Watykan wykorzystał swój szczególny status w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ do zablokowania po raz kolejny programów planowania rodziny i zapobiegania AIDS.

W Afryce żyje około 122 milionów katolików. We wszystkich krajach, które odwiedza, papież tłumaczy wiernym, że jedyną akceptowalną formą planowania rodziny jest ścisłe przestrzeganie abstynencji seksualnej. Nigeryjczykom powiedział, że wyzyskiwanie ludzi ubogich i niewykształconych stanowi przestępstwo przeciwko “boskiemu dziełu”. Tymczasem sam wykorzystuje ludzką biedę i niewiedzę, by tym skuteczniej przekonywać do rezygnacji ze stosowania prezerwatyw.

Wielu afrykańskich biskupów zdaje sobie sprawę z tego, że stanowisko papieża jest absurdalne, i prywatnie, bez zbędnego rozgłosu, stara się zmniejszyć jego wpływ na postępowanie kobiet i mężczyzn w swoich krajach. Jednocześnie jednak biskupi ci doskonale rozumieją, że w odróżnieniu od hierarchów w wielu bogatszych krajach, są całkowicie uzależnieni od watykańskich dotacji. Wiedzą dobrze, że oni sami i ich kościoły będą mogły przetrwać tylko pod warunkiem, że będą dokładnie wykonywać papieskie polecenia. Tak więc w Zambii, Malawi, Kenii, Tanzanii i Ugandzie - w krajach, w których odnotowuje się największą w świecie liczbę zachorowań na AIDS, biskupi zakazują wiernym stosowania prezerwatyw. Najgorętsi zwolennicy papieża posuwali się wręcz do sugestii, że kondomy sprzyjają zarażeniu się AIDS, selektywnie przepuszczając wirusa przez mikrootwory w lateksowej powłoce.

Każda publiczna wypowiedź biskupów cofa nas w czasie o kilka lat, niwecząc skutki wielu lat edukacji społecznej na temat AIDS i sposobów zapobiegania zarażeniu. Mężczyźni szukający wymówek dla swoich niebezpiecznych praktyk seksualnych chętnie powołują się na kościelne nauczanie. Ludzie, którzy używają kondomów, oficjalnie temu zaprzeczają, przez co wiedza o bezpiecznym seksie szerzy się wolniej niż epidemia.

Stanowisko obecnego papieża nie tylko wyraża fundamentalistyczną interpretację bożych praw. Jan Paweł II, tak jak Pius XII, domaga się prawa do totalnej kontroli politycznej. Pius XII i Jan Paweł II, autokratyczni i zacofani, krzewią religijną mitologię, która zamyka im oczy na ludzkie sprawy i cierpienia.

George Monbiot

“The Guardian”, 7 października 1999

JAN PAWEŁ II - ODPOWIEDZIALNY ZA CIERPIENIE?

2014-03-14

ZNÓW MUSIELIŚMY ZMIENIĆ PROJEKT. NAD PUBLIKACJĄ AKTUALNEGO ZASTANAWIAJĄ SIĘ PRAWNICY KOLEJNEJ JUŻ AGENCJI REKLAMOWEJ. OTO ARGUMENT DO ZERWANIA UMOWY PRZEZ POPRZEDNIĄ AGENCJĘ;

“...niestety ponownie plakat jest nie do zaakceptowania przez nas, poniżej uzasadnienie od naszego prawnika:

“Zgodnie z par. 2 ust. 1 Zasad Ogólnych zastrzegamy sobie prawo do dokonania własnej oceny przedstawionego przez klienta projektu reklamy pod kątem jej zgodności z obowiązującym prawem i dobrymi obyczajami. Naszym zdaniem nie możemy wyeksponować przedmiotowej reklamy bowiem może ona naruszać art. 196 kodeksu karnego obrażając uczucia religijne innych osób jak również może naruszać ich dobra osobiste w rozumieniu art. 23 i 24 k.c. jako kult po osobie zmarłej”

CZY KIEDYŚ ZSTĄPI DUCH…?

https://www.facebook.com/events/304564389695743/

 

OŚWIADCZENIE     11 marca 2014

2014-03-11

W związku ze skandalem spowodowanym wizją “kanonizacyjnego” billboardu, którego instalacja miała nastąpić 1-go kwietnia 2014 r., członkowie Fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm oświadczają, iż ze względu na zdecydowaną, negatywną reakcję środowisk ateistycznych i racjonalistycznych, jak też na niepewną opinię prawną dotyczącą niepomyślnej aurywokół tego kontrowersyjnego obrazu jak i treści słownej w nim zawartej, postanawiają zrezygnować z jego publikacji. Niemniej, wymienionego wyżej dnia i we wcześniej ustalonym miejscu pojawi się billboard, antyklerykalny, i z Janem Pawłem II “jeszcze nieświętym” w roli głównej. Obraz ten będzie znany publiczności dopiero z końcem tygodnia, po ustaleniach co do jego nowej treści, którą, mamy nadzieję, nie rozczarujemy dotychczasowych darczyńców.

Z szacunkiem

Zarząd Fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm

STOP KATOLICYZACJI - POWOŁANIE INSTYTUTU DS. PRZECIWDZIAŁANIA INDOKTRYNACJI RELIGIJNEJ

2013-06-18

blog_img

INSTYTUT ds. PRZECIWDZIAŁANIA INDOKTRYNACJI RELIGIJNEJ powstanie 

we współpracy wszystkich osób i organizacji istniejących w Polsce i za granicą, działających na rzecz świeckości i normalności w naszym kraju i na świecie. Zorganizujmy się i stwórzmy to dzieło w imię wspólnego dobra.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

2013-05-31

Witamy. Tym razem “zielone” ulotki, których wygląd i treść były już publikowane, będą rozdawane przy okazji popularyzacji idei “etyka do szkół-religia do kościołów”, w sobotę 1-go czerwca na lubelskim deptaku, pod naszym fundacyjnym namiotem. Zapraszamy nie tylko Lublinian do odwiedzin naszego antyklerykalnego stoiska w godz. 11 - 16 w niepaństwowe święto - Dzień Dziecka.

Kampania Fundacji AŚA w Kielcach

2013-05-20

U podnóża zamku Pana Biskupa Kieleckiego, Ryczana Kazimierza, w niedzielę 19-go maja, w “państwowo-kościelne zielone świątki”, odbyła się zaplanowana, antyklerykalna akcja informująca Kielczan o dobroci nauczania “etyki” w państwowych szkołach, a powrotu “nauczania” religii do kościołów. Rozdaliśmy niby niechętnym nam spacerowiczom ok. 1200 tzw. “zielonych” ulotek przedstawionych Wam wcześniej. Było słonecznie i miło w sąsiedztwie namiotu kieleckich Palikotczan z Małgorzatą Dianą Marenin na czele, choć nie uniknęło się usłyszeć od czasu do czasu z deptaka, zapewne od najprawdziwszych Polaków, dobitnych o nas opinii. Dziękujemy posłowi Sławomirowi Kopycińskiemu za odwiedzenie naszego stoiska…

Kolejny etap AKI

2013-05-11

 

Antyklerykalnej Kampanii Informacyjnej ciąg dalszy. Nie zasypiamy gruszek w popiele. Jest czas letni, dlatego teraz działamy intensywnie, i osobiście na ulicach miast. Na billboardy antyklerykalne przyjdzie czas chłodniejszą porą. Oj, zatrzęsie się zimą ziemia w Polsce, bo nic tak nie boli watykańczyków, jak publiczne pokazywanie ich prawdziwej, niecnej twarzy…

Kilka słów o akcji Fundacji Ateizm-Świeckość-Antyklerykalizm.

2013-05-06

 

Jak już wcześniej pisaliśmy, akcję naszej Fundacji rozpoczęliśmy rozstawiając parasol, stolik i baner przez cztery dni: 1-go, 2-go, 3-go i 4-go maja, na deptaku lubelskim. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, bo było zimno i wietrznie, ale wśród spacerowiczów budziliśmy zainteresowanie i to - przychylne i to - wrogie. Naszym celem jest promowanie konstytucyjnej poprawności, czyli absolutny rozdział kościołów (czyt. sekt) od Państwa…

Darczyńcy

2013-05-03

My, Fundacja A.Ś.A., składamy serdeczne podziękowania osobom, które wsparły nas finansowo, w trudnym początku działalności naszej organizacji. W “więcej”, publikujemy listę darczyńców.

Antyklerykalna Kampania Informacyjna

2013-03-19

blog_img

Zaczynamy, i zapraszamy, 1-3 maja, gdzieś na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.